21 Şubat 2021

Sohbet’te Uyulması Gereken Kurallar

ile SohbetAski

Sohbet’te Uyulması Gereken Kurallar

Temel Sohbet’te uyulması gereken harika kurallar

Basit, dürüst ve basit sorulara net cevaplar sohbetin temelidir. Bir kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, onu kullanmayın. Doğru yazmayı dene. Yanlış yazım yanlış anlaşılmaya neden olabilir ve kötü izlenime yol açabilir!

2) Sır, sohbet arkadaşınıza güven vermek. Ne olduğunuza ve neye sevdiğinize karşı dürüst olun ve onu rahat ve güldürün.

3) Diğer taraftaki kişi size görmek istediğiniz bir şeyi göndermek veya telefon numarası ve adres gibi bilgileri vermek istemiyorsa ısrar etmeyin. Bir şeylerde ısrar edince, reddedilme olasılığı o kadar fazla olur

4) Sohbetlik iki kişi arasındadır. Aynı sohbetteki daha fazla kişi sohbet değil, partidir.

5) Çok fazla ünlem işareti, elips veya çok fazla ifade kullanmayın. Sohbet birbirleriyle konuşmak ve tartışmaktır. Birçoğunu kullanırsanız, arkadaşınız bu oyundan sıkılabilir ve ayrılabilir.

6) İlişkilerde olduğu gibi sohbetlerde işler zamanla düzelmez. En baştan diğerine uymazsan, unut gitsin ve başkasını denesen iyi edersin …

7) Sırf çevrimiçi olduğunuz için, her zaman bir kişiyle sohbet etmeye uygun olmanız gerektiği anlamına gelmez. Konuşamadığınızda, konuşma ..

8) Sohbetse bir telefon görüşmesine eşdeğer değildir. Birbirinizle sohbet etmeye başlayabilir ve hakkınızdaki bazı şeyleri anlatabilirsiniz, ancak yeterince sohbet ettiğinizde ve eşleştiğinizi görünce telefon numaraları alıp yüz yüze görüşmeye hazırlana bileceğinizi unutmayın.

9) Uykuya dalmak istemeniz durumunda, uyumaya ve ertesi gün tekrar konuşma zamanının geldiğini söyleyin. Klavyede uyuya kalırsanız, PC’nizde “uyanmak” mesajları, üzgün yüzler vb. Üstelik ertesi gün işte bir zombi gibi olmak istediğiniz bir şey değil. Bu yüzden ertesi gün sohbete devam etmeniz daha iyi olur. Ayrıca diğer kişinin sizinle tekrar konuşmak isteyip istemediğini göreceksiniz, bu iyi bir işaret …

10) Orada kötü davrandığına dikkat et. Adresinizi açıklamayın veya bir süre evden ayrılacaksanız. Günlük programınızın ne olduğunu, gizli ve kişisel eşyalarınızı nerede sakladığınızı açıklamayın. İnsanların evlerini soydukları birçok hikaye var çünkü yeni sohbet arkadaşlarına başka türlü bilmeyeceklerini söylediler. Sana bir tane söylemek ister misin?

Share and Enjoy !

0Shares
0 0