16 Şubat 2021

Sohbet Odası Kuralları

ile SohbetAski

Sohbet Odası Kuralları

Bütün hayattın içinde uymakla yükümlü olduğumuz yazılı veya yazısı kurallar olduğu bütün bireyler tarafından bilinir.

Bazen de bu kurallar kurum, kuruluşlarda kendine işleyiş tarzına göre değiştiğinden yazılı olarak hazırlanıp gözle görülen bir yerde tüm kullanıcıların göreceği şekilde asılır. İnternet ortamında sohbet platformlarının da kendine göre bir işleyiş tarzı ve kullanıcıların uymakla yükümlü oldukları Kurallar dizini bulunmaktadır. Bu İşleyiş kuralları tamamen kullanıcıların huzuru ve rahat bir ortamda huzur içinde sohbet etmeyi sağlamak içindir. ”Chat Sohbet Odası Kuralları” nı sunucumuzu tercih eden arkadaşlarımız ve yeni gelecek dostların dikkatle okuması ve aksi davranışlar sergileyen bireylerin kesin olarak yaptıkları kural ihlalinin karşılığı olan ceza uygulanacaktır.

Muhabbet Odası Misafirlerinin Uymakla Yükümlü Oldukları KURALLAR ~

Kural – Sohbet Kanalı Genelinde Büyük Harfler Kullanarak Sohbet Etmek Kesinlikle Yasaktır!
Kural – Global Kanal Genelinde Kelimeleri Uzatmak Kesinlikle Yasaktır!
Kural – Başkalarının veya Kendinize Ait Özel Telefon yada Cep telefon veya Numaralarını vermek Yasaktır!
Kural – Global veya Özel Odalarda Msn, Facebook, Skyp, Gmail veya Benzeri Adresler Vermek Yasaktır!
Kural – Siyaset ve Politika içeren Sohbetler Sohbet Kanallarında Yasaktır!
Kural – Sitemizle İlgisi Olmayan Başka Sitelerin reklamını Yapmak veya Yapmaya Çalışmak Kesinlikle Yasaktır!
Kural – Global Kanalların Tamamında renkli Yazı yazarak Sohbet Etmek Yasak Olup ve Kurallara Aykırıdır!
Kural – Sohbet odalarımızda Argo ve Küfür Site Kullanıcılarının Onurunu Kıracak Kelimeler Kullanmak Yasaktır!
Kural – Kanal Operatörleri ( @ Kanal yetkilileri ) ile Kavga ve Tartışmak Yasaktır!
Kural – Sitemiz Sistemine Proxy Giriş Yapmaya Çalışmak Giriş Yapmak Yasaktır!
Kural – Türkiye’nin Örf, Gelenek Görenek ve Adetlerine uygun Olmayan Tavır Sergileyenler Sohbet odalarımızdan Kesinlikle Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

iStek ve Şikayetlerinizin tamamını #Help yada #Operhelp Kanalında Görevli Oper Arkadaşlara bildirebilirsiniz. ~

Başlıca Chat Kuralları, Neden chat kuralları var?

Sohbet odamızda amacımız Türk aile yapısına uygun seviyeli muhabbet ortamı oluşturmaktır. Siz sevgili misafirlerimizinde yardımıyla bu seviyeli chat ortamını en üst seviyeye çıkartmaktır. Sohbet sitemizde kesinlikle siyasi içerlik sohbetlere izin verilmemektedir. Eğer ki siyasi içerikli sohbet yapan arkadaşlarımız olursa siz sohbet sevenlerimizin Chat yöneticilerine bildirmenizi önemle rica ediyoruz.

Sitemizin radyosu da bu kurala uymaktadır. Sitemizde kesinlikle bayan arkadaşlarımıza admin kadromuzdan veya yönetici kadrolarımızdan asılma, sarkma gibi rahatsız edici kişiler barındırılmamaktadır. Sohbet genelinde kesinlikle küfür ve küfür içerikli konuşmalara müsa de edilmemektedir. Site içrisinde sohbeti bozacak aşırı davranışlarda sohbeti bozan arkadaşımıza shun ile başlayarak zline’ye kadar giden cezalar uygulanmaktadır. Özelde olan hiç bir mevzudan sitemiz sorumlu değildir çünkü ailesi olarak özel konuşmaya karışma gibi bir lüksümüz bulunmamaktadır. Sitemizde özel okuma modülü bulunmamaktadır ve Chat ailesi olarak özel okumaya karşı bir siteyiz. Sohbetin seviyesini korumak adına sohbet genelinde aşırı büyük harflerle yazmak yasaktır. Yine sohbet genelinde aşırı şekilde harfleri uzatarak yazmak yasaktır. Bu tür davranışlar hem kanaldaki botları yormakta hemde sitedeki kullanıcıları rahatsız etmektedir. Site içerisinde aşırı şekilde renkli büyük yazılar veya aşırı büyük çiçek figürleri gönderme yasaktır. Bu da botun aşırı yorulmasına ve gönderiyi yapan arkadaşımızın botun özel korumasıyla sohbetten uzaklaştırılmasına neden olacaktır. Bununla beraber bu uygulamalar sohbet akışını bozmakta ve diğer kullanıcılarımızın sohbetini bölmektedir. Sohbet genelinde aop ve sopların uyarılarını dikkate almakta chat kurallarımız arasındadır. Çünkü sohbete ki görevlilerimiz siz sohbet seven arkadaşlarımızın seviyeli ve nezih bir sohbet ortamı sağlamak için görevlendirilmişlerdir. Sohbet ortamında yaşayacağınız her sıkıntıyı aop, sop, founder, admin arkadaşlarımıza iletebilirsiniz. Onların görevi sizlere yardımcı olmak ve sizlerin sorunlarını en iyi şekilde çözmektir. Sakın utanıp, çekinip veya aman benle mi ilgilenecekler demeyin bütün sohbet arkadaşlarımız bizler için değerlidir bunu sakın unutmayın. Bizler sizlere en iyi sohbet hizmetini sunmak için buradayız. Bu kurallara uymayan misafirlerimiz sitemizden uzaklaştırılacaktır ve gerekli tüm önlemler alınacaktır . Sohbet sitemizide amacını aşan yasadışı hiçbir davranış af görmeyecektir. Gerektiğinde emniyet güçlerinin isteği üzerine bütün kanal bilgileri bilişim suçları birimine verilecektir. Şimdiden seviyeli, huzurlu sohbetler. Chat kurallarına uymanız dilekleriyle..

Share and Enjoy !

0Shares
0 0