11 Kasım 2020

Sohbet Odaları Eskişehir

ile SohbetAski

Sohbet Odaları Eskişehir

Sohbet, Eskişehir sohbet mynet, Online chat siteleri, Eskişehir net Sohbet, En iyi sohbet sitesi hangisi, Tam Sohbet Chat Eş Sohbet, Eskişehir arkadaş arıyorum, Www Eskişehir arkadaşlık net, Eskişehir arkadaşlık ilanları, Eskişehir sevgili bulma, Arkadaşlık sitesi, Eskişehir dullar, Erkek arkadaş arıyorum, Siberalem.

Eskişehir Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biridir. Eskişehir, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi beşinci şehridir. 1993 yılında çıkarılan kanunla Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Nüfusu 2019 yılı TÜİK istatistiklerine göre 887.475’tir.

Kulüpleri ve Takımları: Eskişehirspor, Eskişehir Demirspor, Eskişehir Basket SK, Eskişehir ETİ Hentbol Takımı

Eskişehir’de gezilecek en güzel yerler;

Eskişehir gezilecek yerler bakımından son yılların en popüler şehirlerinden bir tanesi. İç Anadolu Bölgesi’nde yer almasına rağmen ortasından geçen Porsuk Çayı sayesinde adeta bir sahil kasabası görünümünde. Porsuk Çayı’nda gondolla gezi keyfi ünlü Venedik Kanalı’nı aratmıyor.

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Eskişehir’de gezilecek yerler listemizin en başında gelen Adalar Bölgesi şehrin en ünlü bölgesi. Porsuk Çayı’nın her iki yakasına kurulu kafe ve restoranlar, bu bölgenin gece gündüz çok hareketli olmasını sağlıyor. Gondol ve bot turu yapmayı ihmal etmeyin.

Odunpazarı Evleri

Osmanlı döneminin ruhunu sokaklara taşıyan Odunpazarı Evleri’nin bulunduğu rengarenk sokaklarda gezerken, buranın neden dünya çapında bir şöhrete sahip olduğunu anlayacaksınız. UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan Odunpazarı’nda kendinizi tarihin yeniden canlandığı bu sıcacık sokaklara bırakın…

Kurşunlu Camii ve Külliyesi

Tarihi Odunpazarı Evleri’nin yanında yer alan Kurşunlu Camii ve Külliyesi, geçmişten günümüzde Eskişehir’in önemli dini yapılarının başında geliyor. 16. yüzyıl Osmanlı dönemi eserlerinden olan külliye ismini kubbesinin kurşunlu kaplı olmasından alıyor.

Şelale Park

İsmini parkın içinde bulunan 1400 metrekarelik yapay şelaleden alan Şelale Park’ta Eskişehir’in nefis panoramik manzarasını seyre dalabilirsiniz.

Çiğbörek

Odunpazarı gezintisi sonrası Eskişehir’in meşhur lezzeti çiböreği tatmayı ihmal etmeyin.

Sazova Parkı

Çok geniş bir alan üstüne kurulmuş olan Sazova Parkı, Türkiye’deki en güzel parklardan birisi. Adeta Disneyland’ın Eskişehir şubesi… Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Sualtı Dünyası, Sabancı Uzay Evi, Hayvanat Bahçesi ve yapay bir gölet gibi içinde yok yok. Büyük-küçük demeden çok keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Kent Park

Denizi olmayan Eskişehir’in gerçek deniz kumu kullanılarak yapılan yapay plajı Kentpark… Yaklaşık 300.000 metrekare alana sahip olan Kentpark’a girdiğinizde kendinizi başka bir şehirdeymiş gibi hissedeceksiniz.

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Şehrin Odunpazarı Bölgesi’nde yer alan Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nda başta lületaşından yapılmış yöresel eşyalar olmak üzere kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz birçok şey bulabilirsiniz.

Haller Gençlik Merkezi

Eskiden sebze-meyve hali olarak kullanılan bina restore edilip gençlik merkezine dönüştürülmüş. Nostaljik ve otantik bir havaya sahip Haller Gençlik Merkezi, tam kahvenizi içip sohbet edilesi bir yer. Mazlumlar Muhallebicisi’nde meşhur sütlü tatlılarını tadımlamayı unutmayın.

Balaban Kebap

Eskişehir’in imza yemeği olan Balaban Kebap tam bir lezzet patlaması. Pide, köfte, tereyağı, sos, yoğurt, ızgara biber ve domates’ten oluşan Balaban köfteyi, Fahrettin Usta ve Abdüsselam Kebap Salonu’nda tadabilirsiniz.

Eskişehir’de ne yenir, eskişehir’de çay icilecek güzel yerler, kütahya’da gezilecek yerler, Bursa’da GEZİLECEK Yerler, Eskişehir Porsuk Çayı, Sazova Parkı, Eskişehir, Ankara’da GEZİLECEK Yerler.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0