21 Şubat 2021

Sohbet ederken asla yapmamanız gerekenler!

ile SohbetAski

Sohbet ederken asla yapmamanız gerekenler!

Sohbet konusundaki önerilerin çoğu, ne yapılması gerektiğine odaklanır. Bu yazıda, ertesi gün garip sorunlara yol açabilecek olan sohbet ederken yapılacak en kötü beş şeye odaklanacağız. Onlara bir göz atalım.

1. Sarhoş olduğunuzda sohbet etmeyin! İçmekten başın döndüğü zaman ve kendi kontrolünüz gevşek olduğunda, istememeyi veya genel profilinize zarar verebilecek şeyleri söyleyebilirsiniz. Diğer tarafta gerçekte kim olduğunu asla bilmediğini unutmayın.

2. Arkadaşlarınızla yasa dışı içerik paylaşmayın. Kaydedilen kişinin rızası olmadan yapılan herhangi bir konuşma, izinsiz çekilmiş fotoğraflar ve grafik içerik, siz sahip olsanız bile, kara listededir. İlk sebep, bunun kimin eline ulaşacağını ve kimin paylaşacağını asla bilememeniz. Ayrıca, Elektronik Suç Hizmetinin her zaman yanında olduğunu aklınızda bulundurun.

3. Görüşmelerinizin uzun sürmemesi gerektiğini unutmayın. Uzun sohbet yanlış anlamalara neden olabilir ve bilmemeniz gereken bilgileri açığa çıkarmak için kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

4. Kopyala / yapıştır tamamen otomatik bir harekettir, bu nedenle, her zaman birçok kişiyle aynı anda konuşursanız, kopyanızın aldığınız düşünceye sahip olduğundan emin olun. Sohbet arkadaşınız istemediğiniz şeyleri öğrenirse hoşlanmayacaksınız, çünkü başka bir kişiyle paylaşıyorsunuz. Ve tabii ki sohbet arkadaşlarınızın isimlerinin karışması için garip bir pozisyonda olabilirsiniz!

5. Sohbet arkadaşınız da ki adresinizi veya bir süre evden ayrılacaksanız, adresini açıklamayın. Günlük programınızın ne olduğunu, gizli ve kişisel eşyalarınızı nerede sakladığınızı açıklamayın. Bir arkadaşınızla barda sohbet ederken, birileriyle evinizi soyarken hiç hoşlanmayacaksınız.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0