13 Şubat 2021

Online Buluşmanın Artıları ve Eksileri

ile SohbetAski

Online Buluşmanın Artıları ve Eksileri

Online buluşma kesinlikle son yıllarda bir eğilim. Mobil ve Web Sohbet Odaları tüm dünyada muazzam miktarda insan, yeni ve heyecan verici insanlarla tanışmak için bu fırsatı kullanıyor. Tabii ki, göz önünde bulundurulması gereken bazı dezavantajlar da var ama bunların çoğu, uzak iletişim şekli ile yakından ilgili. Bunu aklımızda tutarak, çevrimiçi randevu ve sohbetin masaya getirdiği küçük gecikmelerin yanı sıra avantajların kısa ve öz bir listesini size sunmak için kendimizden aldık. Daha fazla uzatmadan, hemen devam edelim ve hızlıca bir göz atalım.

Online buluşma ve sohbetin avantajları

Esneklik
Tabii ki, dikkate almak isteyebileceğiniz ilk şey bu. Modern teknolojilerin gelişmesiyle temel olarak ceplerimizde güçlü bilgisayarlarımız var akıllı telefonlarımız. Üstelik, hemen hemen her yerde kablosuz internet erişimi ve mobil sağlayıcılar tarafından sağlanan güçlü 4G mobil internet var. Bunu aklınızda bulundurmanız gereken tek şey, telefonunuzdaki atlama yapmak ve online eziyetinizle istediğiniz yerden sohbet edebilirsiniz.

Bu gerçekten onun güzellerinden biri. Dünyanın diğer tarafındaki bir kişiyle kendi evinizin rahatlığından veya parkta sadece üşüdüğünüz de konuşma imkanı geleneksel iletişimin asla sağlayamayacağı bir şey.

Büyük olasılıklar
Online tanışma web siteleri ve farklı çevrimiçi sohbetler, size dünyanın her yerinden insanlarla tanışmak için eşsiz bir fırsat sağlayacaktır. Gezegenin diğer tarafından birinin ilgisini merak ettiyseniz, şimdi bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

Ancak, online canlı buluşma da uygundur. Özellikle yararlı olduğu bir sohbete katılmak istediğiniz kişileri seçmenize olanak tanır. Bu, kesinlikle niyeti olmayan biriyle garip bir konuşmada sıkışıp kalma şansını ortadan kaldıracak.

İletişim daha kolay
Yüz yüze iletişimin aksine, bir sohbet odası kullanarak size nefes alan verecektir. Söylemek istediğiniz bir şey hakkında bir ikilemle karşı karşıya kaldığınızda , tüm sohbeti garip veya biraz nahoş hale getirmeden kolayca yanıtlamak birkaç dakika alabilir.

Bunu düşünmeye geldiğinde, bu özellikle faydalıdır. Önünüzdeki kişiye ne söylemek istediğinizi durdura bildiğinizi ve düşüne bildiğinizi hayal edin bu tüm iletişim sorunlarını daha az rahatsız edici yapmaz mı? Online sohbet ve buluşma ile zaten bu fırsat var.

Çevrimiçi buluşma ve sohbetin dezavantajları

Tabii ki, her madalyonun iki yüzü vardır ve çevrimiçi randevu da öyle. Bazı aksiliklere bir göz atalım.

Etkileşim eksikliği
İnsanla bir şekilde etkileşim kurarken, temel insan yakınlığı eksiktir. Bu, sizi gerçek dünyada kullanmanız gereken temel iletişim becerilerinden mahrum bırakma yeteneğine sahiptir.

Anonimlik tehlikeli olabilir

Bütün arkadaşlık sitelerinde profiliniz için fotoğraf gerekli olsa da, sizi gerçekten sahte bir taneye yerleştirmekten alıkoyacak hiçbir şey yoktur. Aynısı, konuştuğunuz kişi için de geçerli. Bunu yapabilirseniz o da olabilir, ki bu bazı endişeleri giderir.

Tabii ki, yeterince dikkatli olmanız ve tüm avantajlara karşı istiflendiklerin de özellikle önemsiz olmaları durumunda dezavantajlardan kolayca kaçınılabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, onlinesohbet ve buluşmanın kesinlikle sunabileceği çok şey olduğunu söylemeye gerek yok.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0