17 Kasım 2020

Moda Sohbetleri

ile SohbetAski

Moda Sohbetleri

Eski den bu güne modaya dair bir çok şey değişti. Mevsimlerin değişmesi gibi yaz modası, kış modası, ilkbahar modası ve son bahar modası olarak yeni ve eski sezonlara ait moda ve trende giren her şey insanların gözdesi oldu. 70ler, 80ler, 90lar derken her miladın kendi zamanlarına uygun moda da değişimler ve gelişmeler yaşandı.

Moda deyince içine bir çok şeyler giriyor. Bunlar genelde insanların ilk defa yeni keşfettikleri şeylerden oluşuyor. Moda sohbetlerinin olmasıyla birlikte kadın, erkek ve çocuk olarak farklı konular ele alındığını pek çok şeylerde görüyoruz. Ev dekorasyonları, kıyafetler – giysiler, arabalar, eğlence – yemek – gezme mekanları olmak üzere bir çok şeyi moda kapsayabiliyor. İnsanlar modayı televizyonlardan – tv, internetten ve arkadaşları arasında yaptıkları moda sohbeti ile belirleyebilmekteydi ve hatta büyük ilgi görüp akım haline geldiği bile olmuştur. İnsanlar bir birlerinden gördükleri beğendikleri şeyleri kendilerinde de denemek ve olsun isteyebilir.

Televizyonlar da modayı kuvvetlendiren medyadır. Örneğin yıllardır izlenen Fashion TV kanalı ünlü güzel kadın erkek mankenlerin podyumlarda seyircisine yürümesi yeni dünyaca ünlü marka model tasarımcıların defilelerini düzenliyor ve yayınlıyor. Güzel seksi kızlar ve erkek mankenlerin olmasıyla Canlı Fashion TV oldukça izlenmesiyle moda trendi kanalı olmuştur.

Fashion TV

Canlı Fashion TV

Eskiden en çok popüler izlenen trend olan moda programları ilgi ve rekabet görmekteydi. Özellikle (eski adıyla Bu Tarz Benim) İşte Benim Stilim programı, “İşte Benim Stilim, Production House tarafından yapılan moda yarışması programı. Öykü Serter tarafından sunulan yarışmanın jüri koltuğunda Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu, Ivana Sert ve sadece eleme geceleri olmak üzere Uğurkan Erez ve Kerimcan Durmaz bulunmaktadır. Vikipedi” ve bu program Acun Ilıcalı’nın TV8 kanalında yayımlanmaktaydı. O zamanlara damga vuran yarışmacıları Nihal Candan ve Bahar Candan Kardeşler, Ayşegül Doğan, Neslihan Doğrusöz, Ayşenur Balcı, Melek Özçağan gibi ünlü favori isimlerin olmasıyla bir çok ilgi çeken yarışma programları meşhur olmuştur. Daha sonrasın da İşte benim stilim’in allstar programı da yayımlanmıştır.

İşte benim stilim tv

İşte benim stilim

Şimdiler de Doya Doya Moda programı TV8 kanalında yayına girmiştir. TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicileri ekran başına kilitleyen moda programı Doya Doya Moda her bölüm nefes kesiyor! Kilolu ve büyük bedene sahip 7 kadının, moda alanında kendini en iyi ifade eden yarışmacı olarak mücadele verdiği Doya Doya Moda’nın jüri üyeleri ise Gülşah Saraçoğlu, Seray Sever, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez!

doya doya moda

Moda sohbetleri olmasıyla birlikte tarzın da gelişmelerini yaşamaya devam edeceğiz. Kaliteli Moda sonsuzdur, sınırı yoktur. Moda sohbeti her şeydir.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0