18 Şubat 2021

iLişkide Öğrenilen Dersler

ile SohbetAski

iLişki içinde olmaktan öğrenilen dersler, İLişkide öğrenilen dersler,

Duygusal durumumuzu seçebiliriz

Bir ilişki içindeyken, giderek ruh halinizi seçmeyi öğrenirsiniz. Bir ilişkide farklı durumlar olabilir ve içeri girebilecek farklı sorunlar olabilir. Bir aksilik yaşayabilirsiniz ve bundan sonra bile hareket etmeye devam etmeniz ve eşinizle birlikte bulunmanız gerekebilir. Düşmüş bir kafa ile oturmak etrafınızdakileri yıkacağından, muhtemelen iki kez düşünürsünüz. Kötü bir durumdan nasıl en iyi şekilde yararlanılacağını öğreneceksiniz ve bu, herhangi bir ilişkinin size öğretebileceği çok önemli bir yaşam dersi.

İnsanlar değişebilir

Bir ilişki içindeyken, insanların değişmesinin mümkün olduğunu göreceksiniz. Kendinizi değiştirebilir ve eşinizin de değişmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, sizin durumunuzda muhtemelen asla mümkün olmadığını düşündüğünüz farklı değişiklikler yaşayacaksınız. Tutum, davranış, inanç ve düşüncelerinizi yaşamınızın herhangi bir aşamasında veya yaşında değiştirebilirsiniz. Ayrıca, değiştirmek istediği takdirde eşinizin değişmesine yardımcı olabileceğinizi de öğreneceksiniz. Geçmiş, yalnızca izin verirseniz etkileyebilir. Geçmişin sizi etkilemesine izin verirseniz, o zaman sadece sizi etkileyebilir ve başka türlü etkilemez. Bir ilişki içindeyken, sahip olduğunuz geçmişinizden etkilenebilir. Bazı başarısız ilişkileriniz varsa, bu hafızayı getirirseniz ve geçmişte başarılı olamayacağınız dan şu anda da başarılı olamayacağınıza inanıyorsanız, mevcut ilişkinizi etkileyebilir. Bununla birlikte, değişmesi mümkündür ve gerekli değişkenleri, düşüncelerinizi, davranışınızı vb. Değiştirerek, şu anki ilişkinizi etkilemeyen geçmiş hataların kesinlikle olmasını sağlayabilirsiniz.

Uzlaşmayı öğrenebilirsin

İlişkilerde çok fazla uzlaşmaya ihtiyacınız var çünkü bu iki kişiyle ilgili ve diğer kişi sizden tamamen farklı olabilir. Beğendiğiniz, beğenmediğiniz, tercihleriniz, zevkleriniz tamamen farklı olabilir. Bu uzlaşmayı öğrendiğinizde, yaşamınızın diğer alanlarında, diğer insanlarla ve diğer durumlarda size yardımcı olacaktır. Her şey yolunda gitmeyecek ve onunla yaşamayı öğreneceksin. Aynı tema hayatınıza da uygulanabilir ve bu aslında sizin isteğinize göre hiçbir şey olmadığı durumlarda daha iyi olmanıza yardımcı olacaktır.

Affetmek çok güçlü

Bir ilişki içindeyken, affetmenin çok güçlü olduğunu ve sizin için iyileştirici bir sihir olabileceğini anlayacaksınız. Bu, hayat dersi olarak çok değerli bir şey. Huzur içinde ayrılmak istiyorsanız diğer insanları affetmeniz gerekecek. Ve size zarar verdiklerinde diğerlerini affetmeyi öğrenmek de çok kolay değil.

Bir ilişkide, diğer insanları nasıl affedeceğinizi öğrenirsiniz çünkü ortağınızı belirli bir zamanda affetmeniz gerekir. Bağışlamanın kendinizi nasıl iyileştirebileceğini deneyimleyebilir ve aynı sihirli şifacıyı hayatınızın diğer alanlarında da kullanabilirsiniz.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0